top of page
  • Foto van schrijverToneelvereniging Doe'k

ROLVERDELING 'EEN KOEKJE VAN EIGEN DEEG' IS BEKENDIeder jaar is het weer een verrassing welke spelers zullen worden benaderd voor de hoofd- en bijrollen in het jaarlijkse stuk dat Toneelclub Doe'k op de planken brengt. Een taak voor de regisseur, maar altijd in samenspraak met alle spelers. 

Tijdens de jaarlijkse BBQ van Toneelclub Doe'k werd op 9 juni jl. de rolverdeling voor de nieuwe voorstelling in 2019 bekend gemaakt. Regisseuse Jessica van Leeuwen vond het belangrijk dat niet alle rollen zouden worden ingevuld door voor de hand liggende castleden. Afwisseling met vorig jaar én uitdaging voor de spelers waren hiervoor een belangrijke reden. Op een originele wijze liet Jessica alle spelers weten welke rollen ze mogen gaan spelen komend seizoen...


GOVERT GROFSUYCKER - Rob Voogt

De rijke en machtige directeur van Grofsuycker Koekwerken BV. Govert is deftig en een echte heer. Verder valt er niet veel positiefs over Govert te melden. Hij is corrupt en kapitalistisch, maar ook dik en aartslui. Hij behandelt zijn personeel zeer slecht. Ook is Govert gek op vrouwen! Hij is ontrouw en wisselt de ene vrouw zomaar in voor de andere. Hij accepteert geen tegenspraak! Een elitaire, arrogante man die miljonair is geworden doordat hij, lang geleden, een succesvol koekjesrecept heeft gestolen... 


FELIX STRIK - Aart-Jan Hooijman

Felix is de assistent van de directeur. Een walgelijk, geniepig kereltje! Zelfingenomen, vol valse streken en zéér pompeus. Felix is het kruiperige schoothondje van de directeur. Zijn geslijm naar de baas is extreem ziekelijk. Dit heertje likt naar boven en trapt naar beneden. Zo kruiperig als hij is voor zijn directeur, zo tiranniek is hij voor de werknemers. Felix is bij werkelijk niemand populair. Zelfs de directeur, die hij als een godheid vereert, behandelt hem vol minachting. Felix is impulsief en neurotisch. Hij is doodsbang om fouten te maken en kan nogal manisch en lachwekkend gedrag vertonen als hij in paniek raakt...


SIMON BOUVIER- Rob Housen

De langstwerkende productiemedewerker in de koekjesfabriek. Simon is een vrolijke, macho en misplaatst zelfverzekerd. Hij kan behoorlijk dom uit de hoek komen en zit vol met schelmenstreken. Hij overschat zichzelf dagelijks en denkt dat hij onweerstaanbaar aantrekkelijk is. De vrouwen zien hem echter niet staan. Simon denkt dat hij stoer en sexy is maar zet zichzelf compleet voor joker. Hij is goedhartig, ietwat simpel persoon die zich af en toe behoorlijk honds kan gedragen en voor dé verrassing van de avond gaat zorgen...


SUUS DE BONT- Nanette van Hartskamp

Suus is een aantrekkelijke maar lichtzinnige secretaresse. Sensueel en wulps. Een golddigger pur-sang. Ze doet dan ook álles om de directeur te verleiden. Deze dame denkt slim te zijn maar is in werkelijkheid te dom om haar eigen achternaam te onthouden. Ze haalt continu woorden en gezegden door elkaar maar is zich hiervan totaal niet bewust. Suus zal zich moeten bewijzen om haar positie dichtbij de directeur te behouden. Hiervoor heeft ze zo haar eigen methodes... 


NELY BOON- Marion van Rooij

Nely is de schoonmaakster. Een loslippige tante die haar mening niet onder stoelen of banken steekt. Ze spreekt met een smeuïg dialect en kan soms fel en bot uit de hoek komen. Ze heeft echter veel mensenkennis en laat zich niet vlug in de luren leggen. Nely is een brutaal mens met een warm hart. Een volks type dat alles in de gaten wil houden en waar ze kan het voordeel naar zich toe zal trekken...


MARGOT VINK- Hanneke Schoones

Margot is een sluwe, uitgekookte tante met valse plannetjes. Ze solliciteert bij de koekjesfabriek met één doel: wraak! Lang geleden heeft Govert Grofsuycker het geheime koekjesrecept van haar moeder gestolen en is vervolgens op eigen houtje deze koekjes gaan bakken en verkopen. Hij heeft daarmee kapitalen verdiend... Margot is van mening dat al zijn rijkdom eigenlijk haar toekomt. Ze wil de fabriek van binnenuit saboteren en gaat daarin behoorlijk ver. Margot kan erg emotioneel en fel reageren en zit vol haat. Niet bepaald een stabiel persoon. Ook spant ze maar wat graag anderen voor haar karretje... 


GIJS VINK- Jozef Wagenaars

De relatie tussen Gijs en Margot zal niet meteen duidelijk zijn. Zijn ze een echtpaar, gewoon vrienden of misschien zelfs wel familie?! Niemand zal het zeggen... Gijs is een genie en tegelijkertijd een echte nerd. Heel snel nerveus en vooral als gij aandacht van vrouwen krijgt. Hij probeert het morele kompas van Margot te zijn, maar laat zich makkelijk door haar manipuleren. Je kunt Gijs omschrijven als een gespannen, zenuwachtig sukkeltje... 


AGAAT GROFSUYCKER- Antoinet Wagenaars

Agaat is de hooghartige, kille vrouw van Govert. Een kreng eerste klas! Ze is verwaand en kijkt op iedereen neer. Ze denkt in hokjes, rangen en standen en loopt altijd met haar neus in de lucht, vol dedain. Agaat kijkt neer op de arbeiders in de koekjesfabriek en is nogal wantrouwig naar haar man Govert toe. Ze heeft het hoog in haar bol en is nog bekakter dan Govert zelf. Ze domineert haar man zowel fysiek als mentaal. Agaat is een vreselijk mens en de nachtmerrie van iedere schoonzoon. Zelf ziet ze zich als een ware koningin...


SOPHIE GROFSUYCKER- Brenda Hanff

Sophie komt van rijke komaf. Ze is de dochter van Govert en Agaat Grofsuycker en is al op jonge leeftijd vermogend, maar beslist geen tuttebel! Sophie is totaal het tegenovergestelde van haar ouders. Nuchter, eerlijk en lief. Ze kan niet tegen onrecht, heeft een goed hart maar zegt wel wat ze denkt. Sophie is tegendraads en komt soms grof uit de hoek! Wat romantiek betreft, is ze net zo opdringerig als haar vader. Ze zit vol passie en moet niks van koude kak hebben...


MEDEWERKERS KOEKJESFABRIEK- Rien, Chris, Charles en Ria

De ware kracht achter het succes van de koekjesfabriek zijn de medewerkers die dag in dag uit in de werkplaats van de fabriek alle koekjes sorteren en netjes verpakken. Er wordt hard gewerkt op de afdeling. Op papier staan ze onder leiding van Simon maar in werkelijkheid werken ze praktisch op zichzelf omdat Simon geen klap uitvoert als het even kan. Het personeel wordt door de directeur nauwelijks aangekeken en de assistent Felix behandelt ze als huisvuil. 


51 weergaven

Recente blogposts

Alles weergeven
bottom of page